آزمایشگاه تخصصی آپا دانشگاه گلستان

کنفرانس RSA

 

 

RSA یکی از بزرگ‌ترین کنفرانس‌های معروف امنیتی در دنیا است که سالانه میزبان ۴۵۰۰۰ علاقه‌مند حوزه امنیت سایبری از سراسر دنیا می‌باشد. این کنفرانس با موضوع رمزنگاری و امنیت اطلاعات به‌صورت سالانه در آمریکا، آسیا و اروپا برگزار می‌شود.

کنفرانس RSA اولین بار در سال ۱۹۹۱ با عنوان «رمزنگاری، استانداردها و سیاست عمومی» در کالیفرنیا برگزار شد. در این نشست جمعی از رمزنگاران گرد هم آمدند و آخرین اطلاعات و دانش خود را در زمینه امنیت اینترنت با یکدیگر به اشتراک گذاشتند. این کنفرانس از سال ۱۹۹۳، تبدیل به یک رویداد سالیانه شد و از سال ۲۰۰۰ نیز به «کنفرانس RSA» تغییر نام یافت.

کنفرانس مذکور از سوی RSA بخش امنیتی شرکت EMC فعال در حوزه ذخیره دیتا و امنیت مدیریت‌شده و از پشتیبانی رهبران صنعت امنیت سایبری دنیا بهره‌مند‌است.

این رویداد بزرگ امنیتی در چند روز متوالی و در دو بخش کنفرانس و نمایشگاه فروش برگزار می‌شود. بخش کنفرانس میزبان سخنرانان متعددی با ارائه موضوعات متفاوت امنیتی است که پروپوزال آن‌ها قبلاً توسط هیئت‌داوران بررسی و انتخاب‌شده است. در بخش نمایشگاهی نیز شرکت‌های امنیتی مختلف از سراسر دنیا می‌توانند محصولات و ایده‌های امنیتی خود را به نمایش بگذارند که در میان سرمایه‌گذارانی امنیتی این بخش از محبوبیت بالایی برخوردار است.

گفتنی است شرکت‌کنندگان کنفرانس RSA طیف وسیعی از افراد را در صنایع و حوزه‌های مختلف مانند بانکداری، توسعه نرم‌افزار، بخش‌های دولتی، حوزه سلامت و حتی داروسازی را شامل می‌شود. این افراد دارای دانش امنیتی در سطوح مختلف هستند که می‌توانند در سه سطح متفاوت یعنی کنفرانس کامل، بخش یک‌روزه و یا فقط بخش نمایشگاهی شرکت کنند. ضمناً شرکت‌کنندگان همیشگی کنفرانس نیز از مزایایی مانند تخفیف خرید برخوردارند.

جالب است بدانید این کنفرانس در سال ۲۰۱۴ از سوی متخصصین امنیتی تحریم شد که در پی آن بسیاری از آن‌ها سخنرانی خود را کنسل کردند. دلیل این کار اعلام اعتراض به استفاده شرکت RSA از نوعی درب پشتی دریکی از محصولات امنیت خود در قبال دریافت ۱۰ میلیون دلار از سازمان امنیت ملی آمریکا NSA بوده است.

این کنفرانس در تاریخ ۱۷-۱۳ فوریه ۲۰۱۷ در سان‌فرانسیسکو برگزار خواهد شد. برای دریافت اطلاعات بیشتر می‌توانید به وب‌ سایت کنفرانس مراجعه کنید.


تعداد بازدید: 530