آزمایشگاه تخصصی آپا دانشگاه گلستان

هک بزرگترین بازار نقل و انتقال پول دیجیتال

شنبه ۱۷ تیر ۱۳۹۶

 

بزرگترین بازار نقل و انتقال پول الکترونیک بیت کوین در کره جنوبی هک شد و بیش از یک میلیون دلار به سرقت رفت. Bithump بزرگترین بازار تبادلات پول رمزنگاری شده در کره است و هم اکنون جز چهارمین بازار تبادل بیت کوین بزرگ دنیا به شمار می آید

گفتنی است تقریباً ده درصد از تبادلات بیت کوین در جهان در کشور کره جنوبی صورت می‌گیرد. واحد پول رسمی این کشور Won بوده که در  این حمله سایبری، میلیاردها Won  (معادل بیت کوین) از حساب مشتریان در این کشور کسر شده به‌طوری‌که تنها معادل بیت کوین ۱۰ میلیون Won  از حساب یک نفر به سرقت رفته است.

در این حمله سایبری به علاوه مبالغ به سرقت رفته، اطلاعات شخصی افراد زیادی، حدود ۳۱۸۰۰ کاربر وب سایت Bithump ، از جمله نام، آدرس ایمیل و شماره موبایل دزدیده شده است. البته این وب سایت مدعی است این اطلاعات تنها متعلق به ۳ درصد از مشتریان آن بوده است.

مسئولان Bithump بر این باورند دسترسی مستقیم هکرها به حساب کاربران غیرممکن بوده و این اتفاق و سرقت اطلاعات مشتریان، حاصل حمله هکرها به سیستم یکی از کارمندان شرکت است. در واقع آن‌ها حمله به کل شبکه را رد کرده‌اند.

لازم به ذکر است مقامات کره جنوبی در حال ادامه تحقیقات در این باره هستند، در حالی که بیش از ۱۰۰ نفر از مشتریان متضرر به پلیس ملی جرائم سایبری شکایت کرده‌اند.

 

منبع:

http://thehackernews.com/2017/07/bitcoin-ethereum-cryptocurrency-exchange.html


تعداد بازدید: 85