آزمایشگاه تخصصی آپا دانشگاه گلستان

سامانه جدید مرکز آپا دانشگاه گلستان

اخبار سایت آپا
۲۸ مرداد ۱۳۹۶

سامانه جدید مرکز آپا دانشگاه گلستان به آدرس GUCERT.IR راه اندازی شد.

از این پس برای پیگیری اخبار امنیتی و سایر مسائل مربوط به این مرکز، میتوانید از سامانه جدید این مرکز بازدید فرمایید.

http://gucert.ir/

 


باج افزار اندرویدی Leaker Locker

اخبار سایت آپا
۲۸ تیر ۱۳۹۶

باج افزاری جدید شما را به فرستادن تاریخچه اینترنت و عکس های شخصیتان برای تمامی دوستانتان تهدید می کند.باج افزار اندرویدی LeakerLocker برخلاف باج افزارهای مرسوم، فایل های موجود بر روی دستگاه قربانی را رمز گذاری نمی کند، بلکه به صورت مخفیانه عکس های شخصی، پیام ها و تاریخچه مرورگر شما را جمع آوری کرده و در صورت عدم پرداخت مبلغ 50 دلار شما را تهدید به اشتراک گذاشتن آنها با مخاطبینتان می کند.محققان شرکت امنیتی McAfee کشف کرده اند باج افزار LeakerLocker حداقل در دو برنامه Booster & Cleaner و Wallpapers Blur HD که در Google Play Store قرار دارد و هر کدام از آنها هزاران بار دانلود شده اند وجود داشته است.


پروژه Highrise سیا برای هک تلفن های هوشمند بدون اینترنت

اخبار سایت آپا
۲۴ تیر ۱۳۹۶

سازمان CIA به صورت مخفیانه به اطلاعات SmartPhone ها دسترسی داشته است. (بدون دسترسی به اینترنت !) ویکی لیکس این بار بجای معرفی بدافزار جدید یا نرم افزار هک به آشکارسازی نحوه سرقت جمع آوری و فرستادن اطلاعات SmartPhone ها به صورت مخفیانه توسط CIA کرده است.


ابزار katyusha برای اسکن آسیب پذیری SQLi

اخبار سایت آپا
۲۴ تیر ۱۳۹۶

اخیرا در فروم های زیر زمینی ابزار هک قدرتمندی معرفی شده و دست به دست میشود. این ابزار به مهاجم اجازه میدهد تا در ابعاد گسترده اقدام به اسکن وب سایت ها برای یافتن نقص امنیتی SQL Injection نماید و همچنین تمام فرایند نیز از طریق نرم افزار پیام رسان تلگرام کنترل میشود.


هک بزرگترین بازار نقل و انتقال پول دیجیتال

اخبار سایت آپا
۱۷ تیر ۱۳۹۶

بزرگترین بازار نقل و انتقال پول الکترونیک بیت کوین در کره جنوبی هک شد و بیش از یک میلیون دلار به سرقت رفت. Bithump بزرگترین بازار تبادلات پول رمزنگاری شده در کره است و هم اکنون جز چهارمین بازار تبادل بیت کوین بزرگ دنیا به شمار می آید.


کلید خصوصی رمزگشایی باج افزار قدیمی Petya منتشر شد

اخبار سایت آپا
۱۷ تیر ۱۳۹۶

شادی قربانیان آلوده شده به باج افزار Petya قدیمی !
کلید اصلی نسخه قدیمی باج افزار Petya  توسط سازنده ی آن منتشر شد که به قربانیان اجازه بازیابی اطلاعاتشان بدون پرداخت باج را میدهد. اما این کلید رمزگشایی بروی نسخه جدید این باج افزار که به NotPetya معروف است کار نمیکند.


شکست الگوریتم رمز نگاری RSA-1024

اطلاعیه سایت آپا
۱۴ تیر ۱۳۹۶

محققین امنیتی به‌تازگی موفق به شناسایی یک آسیب‌پذیری حیاتی در کتابخانه رمزنگاری GnuPG شدند. مهاجمان با سوءاستفاده از این آسیب‌پذیری می‌توانند الگوریتم RSA-1024 را شکسته و داده‌های رمزنگاری‌شده را استخراج کنند.


آسیب پذیری SQLi در پلاگین آمارگیری وردپرس

اطلاعیه سایت آپا
۱۱ تیر ۱۳۹۶

یک آسیب پذیری SQL Injection در یکی از مشهور ترین پلاگین های ورد پرس کشف شده است که هم اکنون بر روی بیش از 300.000 وبسایت نصب میباشد. این آسیب پذیری میتواند به هکر ها اجازه ی  بهره برداری (Exploited) از وبسایت و سرقت دیتابیس آن را بدهد .این نقص امنیتی در پلاگین بسیار مشهور آمار گیری  WP-Statistics کشف شده است.این پلاگین به ادمین سایت اجازه میداد تا جزئیاتی در مورد تعداد افراد آنلاین سایت ، تعداد بازدید کننده گان ، و بازدید صفحات را مشاهده کند.


ابزار OutlawCountry سیا برای هک لینوکس

اخبار سایت آپا
۱۰ تیر ۱۳۹۶

سایت افشا گر WikiLeaks دو فایل محرمانه جدیدی را منتشر کرده که نشان می‌دهند CIA (سازمان اطلاعات مرکزی آمریکا) قادر به جاسوسی از راه دور از دستگاه‌های با سیستم عامل Linux بوده است.ابزار جدید OutlawCountry  که روز جمعه، 9 تیر ماه، بر روی اینترنت به اشتراک گذاشته شدند چهاردهمین مجموعه از این فایل‌های محرمانه محسوب می‌شوند.


Petwrap ، باج افزار با نابود گر اطلاعات؟!

اطلاعیه سایت آپا
۹ تیر ۱۳۹۶

محققان امنیتی  پس از بررسی شواهد موجود از حمله سایبری گسترده Petya به اکثر کشورها، اعلام کردند، Petya در اصل بدافزاری پاک‌کننده بوده و طوری وانمود کرده که یک باج افزار است.


صفحه:  12345678910